Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Konferencja w Centrum Edukacji

28-04-2011  Aktualności

​Celem zorganizowanej przez Centrum Edukacji 13 kwietnia 2011 roku konferencji dedykowanej prezesom, członkom zarządów i szefom HR  dużych, średnich i małych przedsiębiorstw było przybliżenie zagadnień związanych z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce, prezentacja potencjału rozwiązań systemowych z wykorzystaniem e-learningu oraz omówienie możliwości rynku NewConnect. W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm różnych sektorów z Płocka i okolic. Zgromadzonych uczestników powitał Tadeusz Rutkowski - prezes Centrum Edukacji Grupa Orlen, podkreślając fakt,  iż temat nowych technologii i wynikających z nich możliwości jest niezwykle istotny dla firm dbających o własny rozwój, co potwierdzili uczestnicy spotkania.
Konferencja została podzielona na trzy sesje tematyczne. Pierwsza sesja poświęcona została specyfice działalności przedsiębiorstw. Zaprezentowano możliwe kierunki rozwoju w perspektywie długoterminowej, źródła kapitału w praktyce gospodarczej, jak również występujące obecnie bariery i ograniczenia.
Druga sesja dotyczyła nowości w Centrum Edukacji Grupa Orlen – e-learningu i jego możliwości w rozwoju zasobów ludzkich. Informatyk CE wraz z Dyrektorem Działu Handlowego i Szkoleń zaprezentowali działanie systemu e-learningowego na przykładzie „Kursu BHP dla pracowników na stanowiskach administracyjno – biurowych”. Wyliczenie zalet e-learningu w porównaniu z tradycyjnymi metodami szkoleniowymi wzbudziło aprobatę i zainteresowanie ze strony uczestników konferencji.
Ostatnim modułem było wystąpienie Dyrektora Zarządzającego ICF Sp. z o.o., który zaprezentował możliwości rynku New Connect jako szansy na rozwój potencjału firm , omówił etapy związane z debiutem spółki na New Connect wspierając się praktycznymi przykładami i analizami stanu firm sprzed, w trakcie i po przystąpieniu do członków NewConnect.  Investment Manager Infinity Capital Sp. z o.o. dopełniła tę sesję przybliżając uczestnikom konferencji istotę Funduszu private equity jako alternatywnego źródła finansowania działalności gospodarczej.
Podsumowania konferencji dokonał prezes Centrum Edukacji Grupa ORLEN Tadeusz Rutkowski dziękując prelegentom i uczestnikom za przybycie i zapraszając do kontynuowania dyskusji podczas mniej formalnych okoliczności wspólnego lunchu.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN