Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Zatrudnianie Ukraińców - specustawa
Zatrudnianie Ukraińców – specustawa

Wojna w Ukrainie spowodowała znaczny napływ uchodźców z tego kraju, którzy szukają pracy. Do tej pory zatrudnianie Ukraińców wymagało spełnienia wielu formalnych warunków. W związku z zaistniałą sytuacją, ustawodawca zdecydował się na wydanie specustawy upraszczającej i przyspieszającej proces zatrudnienia.

Specjalna ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy zawiera m.in. rozwiązania ułatwiające pracodawcom zatrudnienie Ukraińców i łatwiejszy dostęp do rynku pracy.


ZAPRASZAMY NA 2 – GODZINNE SZKOLENIE ONLINE

 
​Program szkolenia:

1.Legalizacja zatrudnienia obywateli Ukrainy na postawie dotychczasowych przepisów:

  • Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy
  • Zezwolenie na pracę
  • Wyjątki od możliwości legalnego wykonywania pracy w związku z przebywaniem w Polsce na podstawie ruchu bezwizowego

2. Legalizacja zatrudnienia obywateli Ukrainy na podstawie przepisów tzw. specustawy:

  • Zmiany wprowadzone przepisami tzw. specustawy w porównaniu z dotychczasowym stanem prawnym
  • Sytuacja prawna osób, które wjechały na terytorium Polski po 24 lutego 2022
  • Obowiązek rejestracji w związku z zatrudnieniem w Polsce

3. Odpowiedź na zadane pytania

Trener:

Radca Prawny W codziennej praktyce kancelaryjnej pomaga w opracowywaniu kwestii związanych z czasem pracy, wynagrodzeniem pracowniczym i ochroną danych osobowych. Jest liderem zespołu ds. cudzoziemców Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez The Catholic University of America Columbus School of Law w Waszyngtonie. Ukończyła również International Business and Trade Summer Law Program organizowany przez The Catholic University of America Columbus School of Law w Waszyngtonie. W toku studiów, w ramach stypendium Erasmus+, odbyła semestralne studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Pablo de Olavide w Sevilli, Hiszpania. W 2020 roku ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Od 2021 r. radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Egzamin zawodowy zdała w 2021 r. z wyróżnieniem.​​
 
 

Marki Grupy ORLEN