Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Solidarni z Ukrainą - СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

04-05-2022  Aktualności

PKN ORLEN od momentu wybuchu wojny na Ukrainie zaangażował się w pomoc uchodźcom. Zarząd Spółki podjął decyzję o przyjęciu uchodźców wojennych w Hotelu Petrochemia, ponadto pracownicy całej Grupy Kapitałowej włączyli się aktywnie w zbiórkę darów. W większości umów sponsoringowych realizowanych wspólnie z partnerami, w ramach świadczeń uwzględniamy działania edukacyjne, kulturalne i sportowe skierowane również do dzieci i rodzin z Ukrainy.

PKN ORLEN w ramach pilotażowego projektu „ORLEN Dla Płocka. Solidarni z Ukrainą” zorganizuje kursy języka polskiego zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz tygodniowe zajęcia artystyczno-językowe dla najmłodszych uchodźców. To kolejne działania, w które angażuje się PKN ORLEN w celu udzielenia wsparcia uchodźcom z Ukrainy.

linia.png

1. Zajęcia artystyczno-językowe dla dzieci z Ukrainy w wieku 5-10 lat

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach, które połączą zajęcia artystyczne z nauką języka polskiego w formie zabaw i gier, ale przede wszystkim zapewnią niezapomniane chwile spędzone w towarzystwie rówieśników.
Podczas zajęć zapewniamy opiekę na dzieckiem w grupach max 12 osobowych oraz szereg atrakcji i zajęć dodatkowych pozwalających na kreatywne i ciekawe spędzenie czasu. 

Wartością dodaną  będzie okazja poznania praktycznych zwrotów w języku polskim, osłuchania się z językiem, co zdecydowanie ułatwi dzieciom funkcjonowanie w mieszanych grupach rówieśniczych w przedszkolu lub szkole.
Zajęcia  zaplanowane są na miesiąc maj i czerwiec w godzinach 15.30-19.302. Nauka  języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Ukrainy. 

Poznanie  zwrotów i słownictwa   związanego z życiem codziennym, umiejętność poradzenia sobie z codziennymi wyzwaniami jak wizyta w urzędzie, zrobienie zakupów czy wizyta u lekarza to podstawowe założenie 20 godzinnych kursów stworzonych z myślą o dzieciach młodzieży i osobach dorosłych próbujących ułożyć sobie życiu w naszym kraju.

W przypadku dzieci 7- 10 kurs to przede wszystkim zwroty, które pomogą nawiązywać relacje rówieśnicze i funkcjonować w warunkach szkolnych swobodniej niż dotychczas, połączenie zabawy i nauki z dużym naciskiem kładzionym na komunikację to cel nadrzędny cel tego kursu.
Nacisk na komunikację i praktyczne elementy języka to również podstawa programowa kursów dla młodzieży i dzieci, które mają wyposażyć ich w postawy języka pozwalające na załatwienie wszystkich bieżących spraw i odnalezienie się w nowej rzeczywistości.

Termin realizacji zajęć: 9 maja-10 czerwca 2022r.

Harmonogram zajęć:

  • Zajęcia dla dzieci 7-10 lat będą odbywały się w poniedziałki i środy od 16.00 do 17.30, start zajęć: 9 maja
  • Zajęcia dla dzieci 11-14 lat będą odbywały się we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30, start zajęć: 10 maja
  • Zajęcia dla młodzieży będą odbywały się w poniedziałki i środy od 17.40 do 19.10, start start zajęć: 9 maja
  • Zajęcia dla dorosłych będą odbywały się we wtorki i czwartki od 17.40 do 19.10, start start zajęć: 10 maja

Udział w zajęciach jest bezpłatny, zapisy do 10 maja w godzinach 16.00-18.00 w Centrum Edukacji Sp. z .o.o. Al. F. Kobylińskiego 25 w Płocku. 

Na miejscu będę przygotowane karty zgłoszeniowe, jak również oferujemy wsparcie i pomoc tłumacza w ich uzupełnieniu.

Ukraina2.jpg

 

 
 
​​​​​

Aktualność

 
 
 

Marki Grupy ORLEN