Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Paczki od PKN ORLEN dla seniorów w Płocku

02-12-2021  Aktualności

PKN ORLEN już po raz drugi organizuje akcję „Świąteczna Paczka dla Płockich Seniorów”. W tym roku wigilijne i bożonarodzeniowe potrawy trafią do 3 800 potrzebujących. 
 
Zaangażowanie społeczne to jeden z priorytetów naszej aktywności dobroczynnej. 
W szczególny sposób czujemy się odpowiedzialni za nasze najbliższe otoczenie, dlatego podejmujemy inicjatywy, które wspierają mieszkańców Płocka i okolic. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Z myślą o płockich seniorach po raz drugi inicjujemy akcję przekazywania im paczek z potrawami. Jej pierwsza edycja, która odbyła się w 2020 roku, pokazała, jak bardzo potrzebna jest taka pomoc. Zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Przygotowanie i dostarczenie pod wskazane adresy kilku tysiącom osób świątecznych paczek pozwoliło im pozostać bezpiecznie w domu i w ten sposób poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Dlatego także w tym roku postanowiliśmy kontynuować tę akcję i zadbać o naszych seniorów – mówi Wioletta Kulpa, kierownik ds. sponsoringu społecznego PKN ORLEN.
 
W świątecznej paczce każdy senior otrzyma: tradycyjny opłatek, barszcz czerwony z pasztecikami, smażoną rybę, pierogi z kapustą i grzybami, wigilijną kapustę, rybę po grecku, karkówkę w sosie, sałatkę jarzynową, śledzia w oleju lub śmietanie, makowiec oraz sernik. Posiłki będą sporządzone ze świeżych produktów, szczelnie zapakowane i oznaczone datą przydatności do spożycia. PKN ORLEN nabędzie je od dziesięciu płockich firm gastronomicznych.
 
Paczki będą rozwożone 23 grudnia w godz. 8-18 i w wigilię do godz. 14, tak aby seniorzy otrzymali świeże potrawy akurat na święta. Co ważne, termin dostawy zostanie uzgodniony podczas telefonicznej rejestracji.
 
Akcja „Świąteczna Paczka dla Płockich Seniorów” kierowana jest do osób powyżej 75. roku życia mieszkających w Płocku. Aby dostać paczkę, należy zadzwonić pod nr tel. 24 242 40 15 od 6 do 12 grudnia w godz. 10-18. Zgłoszenia może dokonać sam senior lub w jego imieniu osoba z najbliższej rodziny albo opiekun. Udział w akcji jest bezpłatny. Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej:


plakat.png 
 
 

Aktualność

 
 
 

Marki Grupy ORLEN